Druhy skel

Plastové sklo:   Akrylátové sklíčko používané převážně u dětských hodinek.

Minerální sklo: Toto sklo s příměsí křemene je nejpoužívanější v hodinářském průmyslu. Není tak tvrdé jak safírové, proto vydrží i prudší náraz, lze ho ale                          poškrábat hrubším mechanickým zatížením. Výměna tohoto skla přijde zákazníka na 70,- až 400,-kč.

Vypouklé sklo: Neboli sférické sklo. Jedná se o křemíkové sklo do tvaru čočky, tudíž zvětšuje číselník na kterém je lépe čitelný čas.

Safírové - Sapphire : Toto sklíčko je syntetický safír, tedy průhledná verze korundu. Jedná se o nejtvrdší druh skla, který je u hodinek používán. Na stupnici tvrdosti se nachází na číslici 9 - nejtvrdší na světě je diamant s číslicí 10. Pro porovnání - křemíkové sklo se pohybuje v číslech mezi 4 - 5. Základ pro safírové sklo je oxid hliníku, který se taví při teplotě 2150 stupňů

Antireflexní sklo: Antireflexní sklo je sklo, přes které uvidíte i na přímém slunci - toto sklo dokáže pohltit jasné světlo, přímý svit i odlesky skla  (tzv. prasátka) a vy  skrz něj vidíte na všechny údaje na hodinkách. Např. na safírové sklo se nanáší nanovrstva speciálního kovu, který pohlcuje prudké jasné světlo. Tato vrstva je velmi tvrdá a běžným nošením se prakticky nedá setřít.  Jsou dva typy antirexlexních skel - jeden typ se nanáší a vrchní část skla a druhý typ se nanáší na vrchní i spodní část skla. Že je sklo opatřeno antireflexní vrstvou poznáte podle toho, že při určitém náklonu hodinek uvidíte sklo zbarvené do modra.

Hardlex: Tvrzené minerální sklo s povrchem upraveným proti poškrábání používá převážně firma Seiko, která je začala používat jako první. Jedná se o vrstvu umělého korundu - safíru nanesenou na křemíkovém skle. Je podstatně tvrdší než křemík, ale ne tak tvrdá jako safír, tudíž se dá podřít.